Waporyzacja

Pokaż filtry

Wyświetlanie 1–24 z 50 wyników

Pokaż filtry

Wyświetlanie 1–24 z 50 wyników

Oszczędność i zdrowy wybór – waporyzacja

Waporyzacja to przyszłość, która przebojem wkrada się w teraźniejszość. Waporyzatory to najlepsza alternatywa dla palenia. Już sama czystość pary wytwarzanej przy pomocy aparatu stanowi wystarczająco przekonujący argument. Dzięki waporyzatorom poczujesz jedyny w swoim rodzaju smak, a w dodatku wykorzystasz w pełni potencjał Twojej ulubionej odmiany. Zaskakująca wydajność, ponieważ w porównaniu do palenia w skrętach (podczas którego większość substancji ulatuje do powietrza) potrzeba o około 1/3 mniej materiału. A co najważniejsze: podczas stosowania nie powstają szkodliwe lub trujące substancje, co jest charakterystyczne dla palenia.

Podczas odparowywania substancje czynne są wyzwalane z roślin przy temperaturze >231°C, nie indukując procesu spalania. Substancje szkodliwe, które powstają podczas tradycyjnego spalania i stanowią zagrożenie dla zdrowia, nie występują w ogóle. Powstaje czysta para z substancjami czynnymi, która również pod względem smakowym należy do zdecydowanie bardziej wartościowych niż w przypadku skrętów (około 95% czystej substancji czynnej oraz niezanieczyszczone aromaty) Co ważne, stężenie substancji czynnej w parze można regulować przy pomocy temperatury. Im wyższa temperatura, tym większa zawartość substancji i bardziej odczuwalne działanie.

Waporyzacja – Korzyści i zalety

Przede wszystkim eliminuje się wszelkie paskudne produkty uboczne związane z paleniem. Nie ma potrzeby korzystania z popielniczki, ponieważ topy można po prostu wyrzucić, kiedy już zostaną całkowicie pozbawione swoich dobroczynnych ekstraktów. Pozatykane fajki wszelkiego rodzaju odchodzą do lamusa, eliminuje się nawarstwianie substancji żywicznych, a z zębów znikają przebarwienia na skutek działania gorącego dymu.

Brak dymu i smrodu

Używanie waporyzatorów w dużym stopniu ogranicza zapach kojarzony z paleniem ziół. Chociaż nie wyeliminuje się go całkowicie, to nie będzie utrzymywać się przez tak długi czas. Kolejną zaletą jest też fakt, że para nie osiada na przedmiotach domowych. Dzięki temu nie odczuwamy permanentnie nieprzyjemnego zapachu. Sam zapach, który powstaje podczas parowania przez inhalator nie jest tak zauważalny jak dym.

Jest to fantastyczna zaleta dla tych, którzy chcą pozostać incognito, a także tych, którzy chcą zapobiec gromadzeniu się charakterystycznego zapachu na meblach, odzieży, firanach i włosach. Jest to także rozwiązanie bardziej przyjazne wobec sąsiadów. Dzięki czynnikom wskazanym powyżej, zmniejsza się ryzyko narażenia ich na bierne palenie bądź niepożądany zapach. Istnieje jeszcze jedna pośrednia zaleta waporyzacji, a mianowicie wyeliminowanie ryzyka wywołania przypadkowego pożaru czy podpalenia włosów, ponieważ tutaj nie zachodzi potrzeba posługiwania się zapalniczką.