Terpeny

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Terpeny to organiczne związki chemiczne, pochodzące od terpentyny. Odpowiadają za niepowtarzalny aromat i smak. W zależności od roślin, z jakich pochodzą, mogą różnie działać. Terpeny wpływają także na odczuwalny efekt zażywania konopi.

Konopie indyjskie cechuje charakterystyczny zapach, który nie każdemu odpowiada. Marihuana zawiera w sobie składniki odpowiadające za indywidualny smak i aromat. Są to terpeny, czyli zapachowe cząstki, wydzielane z żywicznych gruczołów kwiatostanu konopi. Oprócz tego terpeny generują także szerokie właściwości medyczne. Ich odpowiednie połączenie z kannabinoidami jest kluczem do sukcesu uzyskania marihuany o bardzo dobrych właściwościach medycznych.

Czym są terpeny?

W przemyśle terpeny służą do uzyskania olejków eterycznych, zdrowotnych i pielęgnacyjnych. Wykorzystywane są także do produkcji drogich perfum oraz do produktów spożywczych.

Terpeny dają niezliczone możliwości. Odgrywają rolę w znaczeniu każdej odmiany konopi. Oddziałują wzajemnie z kannabinoidami. Przynoszą większe korzyści zażywania ziół. Prowadzone badania wykazują, że terpen o nazwie limonen może wzmacniać przeciwutleniające działanie THC, a linalol – rozluźniać mięśnie.

Terpeny dostępne w naszym sklepie

Terpeny znajdujące się w naszej ofercie pozyskiwane są w 100% w naturalny sposób. Są to różnego rodzaju oleje eteryczne, otrzymywane przez destylację substancji roślinnych, które odtwarzają smak wielu odmian marihuany. Nie zawierają THC, a jedynie dostarczają pożądany smak i zapach.

Oleje wzbogacające aromat konopi oraz ich smak należy rozcieńczać przed użyciem w proporcji nieprzekraczającej 4%. Produkt ten musi być przechowywany z dala od źródła światła, w chłodnym i suchym miejscu. Dlatego nasze produkty umieszczone są w szczelnych i ciemnych opakowaniach, zapobiegających parowaniu terpen. To produkty legalne i certyfikowane oraz zgodne z wytycznymi European Vaporisation Regulations.

Terpeny Gipsy Haze charakteryzują się owocowym aromatem, wzbogaconym cytrusami oraz zapachem kadzidła. Natomiast terpeny Cheese dają mocny, serowy aromat, z pikantnymi i ziemistymi akcentami.

Jak działają terpeny? Kiedy stosować terpeny?

Terpeny wykazują wyjątkowe działanie terapeutyczne, które może znacznie przyczynić się do efektu świty w konopnych ekstraktach medycznych. Interakcje pomiędzy terpenami i kannabinoidami mogą przynosić lepsze efekty w leczeniu wielu przypadłości.

Terpeny wpływają na nastrój, odporność, sen oraz apetyt. Nie wywołują halucynacji. Nie wiążą się z receptorami CB w ten sposób, jak robią to psychotropowe kannabinoidy. Dlatego terpeny są całkowicie bezpieczne. Zwiększają skuteczność CBD.

Niektóre terpeny skutecznie walczą ze stresem, inne świetnie wpływają na jakość snu i relaksu lub na koncentrację. Kiedy wraz z kannabinoidami wnikają do organizmu, tworzą ze sobą synergiczny związek, Dzięki temu mają specjalną moc, rozbijają mechanizmy obronne bakterii oraz minimalizują skutki uboczne. Dla jednych mogą być zbawienne, a innym potrafią dostarczyć podrażnień, ponieważ mogą uczulać.