Automatyczne

Pokaż cały filtr

Wyświetlanie 1–30 z 290 wyników

Wyświetlanie 1–30 z 290 wyników

Nasiona automatyczne

Nasiona automatyczne  samo-zakwitające z tzw. autofloweringiem. Nasiona autoflow przeszły zaskakującą i szybką ewolucję, która wyniosła je na szczyt popularności. Coraz więcej producentów nasion konopi tworzy szybkie, dyskretne i dobre jakościowo odmiany automatycznie kwitnące. Charakteryzują się tym, że nie są zależne od fotoperiodu, czyli od zmiany długości dnia.

Różnica między szczepami samo-zakwitającymi a pełnosezonowymi

Zdecydowana większość odmian konopi jest zależna od fotoperiodu i u tych szczepów kwitnienie rozpoczyna się, gdy nadejdą krótsze dni i dłuższe noce. Ich początek kwitnienia jest określany i regulowany właśnie przez fotoperiod. Dzięki temu w uprawach wewnętrznych hodowcy konopi mogą regulować fotoperiod i utrzymywać fazę wegetatywną, w której rośliny można bez końca utrzymywać przy pomocy sztucznego światła, tworząc długie dni i krótkie noce.
Z drugiej strony, “automaty” zaczynają kwitnąć w zależności od wieku. Szczepy automatyczne, które oferujemy z reguły zaczynają ten proces w 3 tygodniu wzrostu, licząc od pojawienia się liści. Zwykle dzieje się to, gdy rośliny rozwijają trzecie lub czwarte piętro. Z tego powodu można je uprawiać o prawie każdej porze roku. Odmiany tego typu kwitną szybko, bo wiele z nich gotowa jest do zbioru po dwóch miesiącach uprawy.