Ubrania z konopii

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Odzież z konopi charakteryzuje się naturalnymi kolorami ziemi. To produkty ekologiczne, które nie powodują reakcji alergicznych. Koszulki są bardzo wytrzymałe, odporne na częste pranie i wysoką temperaturę, przy jednoczesnym zachowaniu koloru. T-shirty nadają się zarówno na lato, jak i na zimę. Latem delikatnie chłodzą dzięki przewiewnej tkaninie, a zimą zatrzymują ciepło. Odzież z konopi pochłania także wilgoć.

Charakterystyka odzieży z konopi

Włókna konopne są naturalne i jednocześnie najmocniejsze wśród ich odpowiedników występujących w przyrodzie. Tkaniny te charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością na ścieranie, wilgoć oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Podobnie jak bawełna, materiał z konopi jest chłonny i oddychający, ale bardziej odporny na zużycie. Odzież z konopi to idealne rozwiązanie dla osób o delikatnej i alergicznej skórze. Koszulki są antybakteryjne, antygrzybiczne, antystatyczne i antyalergiczne. Znakiem rozpoznawczym jest logo stowarzyszenia Wolne Konopie.

Produkcja odzieży z konopi jest procesem zrównoważonym. Już sama uprawa konopi wymaga mniejszej ilości wody niż bawełna i jest dużo wydajniejsza. Materiały wykonane z włókna konopnego są w pełni organiczne i biodegradowalne. Ograniczone jest także użycie barwników, ponieważ odzież ta występuje w kolorze białym, szary i czarnym.

Ubrania z konopi to najbardziej ekologiczny rodzaj odzieży, której całościowy ślad węglowy jest dużo niższy niż bawełny lub innych materiałów naturalnych.

Produkcja odzieży z konopi

Produkcja odzieży i akcesoriów z konopi jest zgodna z filozofią zero waste. Coraz więcej producentów docenia ogromny potencjał konopi. Wykorzystywana jest bowiem cała roślina, od łodygi, przez liście, po nasiona oraz kwiaty.

Cały proces powstawania konopnej przędzy nie jest skomplikowany. Kiedy roślina dojrzeje, możliwe jest rozpoczęcie produkcji włókien. Po zbiorach następuje roszenie, czyli proces oddzielenia z łodygi włókien i pozostałej zdrewniałej części. Za pomocą fermentacji, wspomaganej mikroorganizmami naturalnymi, rozpuszczane są pektyny znajdujące się w łodydze. Po oddzieleniu włókna od paździerza następuje proces czesania, czyli wyrównania włókien i usunięcia z nich zanieczyszczeń. Wyczesane włókna nawijane są na szpule, z których produkuje się naturalną i ekologiczną tkaninę. Ubrania konopne są modne i wygodne. Wyjątkowo delikatna tkanina szybko schnie, więc koszulka z logo Wolne Konopie może być noszona często.

Akcesoria z konopi

Włókna konopne służą do produkcji toreb, plecaków, saszetek lub pasków. Ekologiczne akcesoria zaprojektowane są w taki sposób, aby mogły pomieścić potrzebne rzeczy. Wykonane są z niezwykle wytrzymałych włókien konopnych, w naturalnych kolorach. Dzięki temu pasują do wielu stylizacji. Są bardzo praktyczne, oryginalne, stylowe i starannie wykonane. Kupując nasze torby, plecaki lub paski z logo stowarzyszenia Wolne Konopie, wspierasz działalność na rzecz konopi. Sprawdź aktualny asortyment – zapraszamy!