Bletki i Blanty

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Bletki i blanty są podstawowymi elementami wyposażenia miłośników marihuany. Joint, kręcony z bletek, stał się symbolem palenia tego zioła. Pierwsze bletki OCB powstały w 1822 roku we Francji. Z roku na rok bibułki, bletki te stawały się coraz powszechniejsze i zdobywały popularność na całym świecie. Bletki OCB wyróżniały się bardzo cienkim papierkiem do zwijania, wolno się spalały i nie zostawał po nich ślad.

Bletki dostępne w naszym sklepie wykonane są z konopi. Służą do skręcania jointów, utrzymują suszoną marihuanę, a także są spoiwem pomiędzy towarem a ogniem. Aby zrolować prawidłowo jointa, konieczny jest zakup dobrych gatunkowo bletek. Włókna konopi i lnu mają tendencję do spalania się wolniej niż włókna drzewne, dzięki czemu są odpowiednie do skręcania jointów. Bletki OCB powstają z włókien konopi lub lnu z dodatkiem kleju z naturalnej gumy arabskiej. Włókna tych roślin są prasowane i przetwarzane w bardzo cienki papier.

Bletki znanych marek

Palacze regularnie palący jointy lub spliffy kupują zazwyczaj swój ulubiony papier w naszym sklepie. Na ich preferencje wpływa jakość, cena i dyskretne dostawy zakupionych produktów. Wielu konsumentów lubi używać bletek OCB, RAW lub Smoking. To główny producenci tych wyrobów, mający olbrzymie doświadczenie w produkcji papierków do zwijania papierosów.

Bletki zwykłe oraz bletki smakowe różnią się kształtem oraz pojemnością. Są to bardzo uniwersalne produkty, które można stosować do każdego rodzaju suszu. Dla osób, które lubią krótkie palenie, przygotowaliśmy niewielkie bletki OCB, mieszczące niewielką ilość ziół. Natomiast palacze, którzy dzielą się swoim jointem, mogą skorzystać z innych bibułek dostępnych w naszym sklepie.

Blanty dostępne w naszym sklepie

Blant to skręt z czystej konopi, bez jakichkolwiek dodatków. Do jego przygotowania używa się bletki, a do zakończenia stosuje się ustnik wykonany najczęściej z kartonu. Blanty są bardzo popularne w naszym kręgu kulturowym, ponieważ cena za susz jest wysoka, a dostępność bardzo ograniczona.

Joint, blant i splif to różne rodzaje skrętów z bletki. Każda z nich jest formą przyjmowania suszu i poddawania go procesowi palenia w bletkach. Różnią się składem, wyglądem oraz akcesoriami, jakie wykorzystywane są do ich wykonania. Blanty są najbardziej dostojną formą tego rodzaju papierosa. Ich zwijanie wymaga wprawy. Pali się je powoli. Wytrawny koneser suszu dostrzeże różnice pomiędzy blantem a jointem. Do każdego z nich używa się wyłącznie czystego suszu konopnego. Jednak blant jest większy od jointa, przypomina cygaro. Jest długi i wyraźnie rozszerza się ku górze.

Bletki używane do blantów są zwykle brązowe i czasami zawierają tytoń. Są też cięższe i mocniejsze niż bibułki do jointów. Dzięki czemu mogą utrzymać znacznie większą porcję suszu. Bletki te palą się wolniej, co daje dużo wolniejsze spalanie blanta. Oferujemy szeroki wybór takich produktów, co pozwala na znalezienie odpowiedniego modelu dla Ciebie. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem bletek i blantów znanych i cenionych marek.