Feminizowane

Pokaż cały filtr

Wyświetlanie 1–30 z 457 wyników

Wyświetlanie 1–30 z 457 wyników

Feminizowane czyli żeńskie

Nasiona feminizowane to nasiona konopi w 99% żeńskie. Podczas produkcji takich nasion człowiek stosuje specjalną manipulację na roślinie tak, żeby powstały same żeńskie nasiona konopi. Feminizowane nasiona marihuany są pożądane przez wszystkich kolekcjonerów.

Hermafrodyty

W naszej ofercie znajdziesz tylko najlepsze pozycje wśród feminizowanych odmian. Przy otrzymywaniu nasion, najważniejsze jest unikanie używania jako źródeł pyłku roślin, które same z siebie, w standardowych warunkach uprawy, wytwarzają męskie kwiaty. Za takie można uznać każdą roślinę, która wytworzy choćby najmniejsze ilości męskich kwiatów bez dodatkowego wspomagania “chemikaliami”. Nie tylko osobniki silnie hermafrodytycznie mające nawet połowę męskich kwiatów. Cecha ta jest dziedziczna i rozmnażając takie osobniki zwiększa się prawdopodobieństwo pojawienia się im podobnych w kolejnych pokoleniach.

Selekcja

Zaleca się nawet: wstępną selekcje roślin przeznaczonych na matki i ojców nasion feminizowanych. Nazwać to można selekcją na normę reakcji lub po prostu wyborem z pośród tego co się ma, czyli roślin trudniej hermiących się. Nie oznacza to, że bez takiej wstępnej selekcji nie da się zrobić porządnych feminizowanych nasion. Zwykle i bez niej, z dwu albo nawet jednej wybranej przypadkowo żeńskiej, uzyskuje się 100% żeńskiego potomstwa. Nie charakteryzują się one znaczącymi problemami z hermieniem. To jest kwestia zarówno szczęścia jak i odmiany. Obserwując roślinę, nie jesteśmy w stanie stwierdzić bez przeprowadzenia testów, czy jej potomstwo będzie miało średnią, małą, czy większa od przeciętnej tendencje do zmiany płci oraz czy wśród uzyskanych nasion fem trafią się np: rośliny tworzące po kilka “bananów” na krzak. Mogą zdarzyć się również takie co będą miały ich zdecydowanie więcej. Obowiązuje tu zasada – tak długo jak nie sprawdzisz – nigdy nie masz 100% pewności. Można zakładać, że w większości przypadków nie będzie problemów – ale nic ponad to.