Fajki Wodne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Czym są?

Fajki wodne to urządzenia, potocznie zwane bongiem, służące do konsumpcji ziół. Najczęściej są to szklane, akrylowe lub ceramiczne naczynie, które uzupełnia się wodą lub lodem, dzięki czemu filtruje się dym powstający podczas spalania. Posiada różne kształty i rozmiary.  Wiele z nich to prawdziwe dzieła sztuki i unikatowe na skalę światową produkty.

Do czego służą?

Fajki wodne służą do chłodzenia dymu oraz odfiltrowania nieczystości powstających podczas spalania materiału roślinnego. Dzięki schłodzonemu dymowi nie uszkadzamy oskrzeli i możemy się głębiej zaciągnąć, nie oznacza to jednak, że używanie bonga jest zdrowsze niż inne metody palenia. Aby użyć fajki wodnej, użytkownik najpierw musi nabić ziołem cybuch. Następnie należy napełnić fajkę do określonego poziomu wodą. Użytkownik podpala susz roślinny w cybuchu bonga. Dym płonącej marihuany przechodzi z cybucha do wody wewnątrz. Używając ustnika bonga, użytkownik wdycha dym wytworzony przez płonący susz roślinny. Podczas wdychania schłodzonego dymu użytkownik zwykle odczuwa znacznie mniejsze podrażnienie gardła lub płuc niż inne popularne metody palenia konopi, takie jak jointy lub fajki.

Trochę historii

Fajki wodne są używane od tysięcy lat przez palaczy różnych ziół i tytoniu. Uważa się, że pierwsze bonga zostały wymyślone przez Afrykanów. Jednak niektórzy badacze kwestionują takie ustalenia i twierdzą, że zostały po raz pierwszy zaprojektowane przez Portugalczyków. W kategorii fajki wodne znajdziecie różnego rodzaju bongosy. Sprawdźcie naszą ofertę!