Jak odpowiednio przechowywać susz z konopi?

Jak odpowiednio przechowywać susz z konopi?

Przechowywanie ziół to zadanie, któremu wielu miłośników konopi nie potrafi sprostać. Często susz trzymany jest w workach foliowych czy folii aluminiowej przez dłuższy czas. Nie są to odpowiednie praktyki. Poniżej przedstawiamy jak prawidłowo należy przechowywać/curingować susz, aby pozostał żywiczny i wartościowy przez wiele miesięcy.

Susz powinien być przechowywany w suchym i zaciemnionym miejscu. Najtańszą opcją są słoiki i pojemniki plastikowe. Warto pamiętać o tym, że najlepiej jest stosować nowy słoiczek. Zdarzały się sytuacje, gdy słoik „od mamy” nie śmierdział przetworami z zeszłego roku, gdy wsadzaliśmy do niego susz. Jednakże po jakimś czasie, gdy go wyjmowaliśmy wyczuć można było ogórki kiszone zamiast zapachu ganji…

Pojemniki plastikowe także często są stosowane. Ważne, aby pojemnik był hermetycznie zamykany. Jednakże, trzeba zaznaczyć, że lepiej dla suszu, aby był w szkle lub drewnie.

Najlepszą opcją jest przechowywanie suszu w drewnianych pudełkach. Najlepszy do tego materiałem drzewnym jest cedr. Pudełka cedrowe pozwalają na zachowanie oryginalnego, niepowtarzalnego smaku i zapachu ziół. Warto zaznaczyć, że to właśnie z cedru tworzy się humidory, czyli pudełka do przechowywania cygar.

Należy pamiętać, że susz najlepszy jest, gdy poziom wilgotności w nim waha się między 55% a 62%. Utrzymanie odpowiedniej wilgotności w miejscu, w któym przechowuje się susz zapobiega nadmiernemu wysuszeniu czy też powstawaniu pleśni. Idealnie do tego nadają się niedrogie saszetki Integra Boost, które utrzymują odpowiedni poziom wilgotności w Twoim pojemniku. Nie zmieniają smaku czy zapachu i działają bardzo długo.

W naszym sklepie możecie dostać wiele produktów do przechowywania i curingowania ziół. Pamiętajcie, że lepiej jest trzymać susz w szufladzie niż w folii aluminiowej, która „podbiera” żywicę, która zamiast w suszu zostaje na jej ściankach.

Jak odpowiednio przechowywać susz z konopi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *