Shopping Cart

Idealne warunki do przechowywania suszu

Prawidłowe przechowywanie ziół to podstawa zachowania świeżości i najwyższej jakości. Możesz włożyć ogrom trudu w uprawę swoich roślin, ale jeśli tylko będziesz je źle przechowywał, to cały wysiłek pójdzie na marne.

W dzisiejszym wpisie przedstawimy podstawy, którymi należy się kierować, jeśli chcesz uniknąć porażki.

Ochrona przed światłem.
Najważniejszy punkt. Zioła nie lubią dostępu do światła, kiedy już nie potrzebują go do intensywnego wzrostu. Zadbaj zatem o pojemnik, który zapewni im ochronę przed światłem. Dzięki temu przedłużysz ich świeżość i aromat, bowiem światło słoneczne powoduje, że związki zapachowe naszych roślin się ulatniają.
Mowa tu o terpenach. Bez odpowiedniego przechowywania susz nie będzie już tak pięknie pachniał, a jego spożywanie nie przyniesie oczekiwanych efektów terapeutycznych.

Ograniczony dostęp do tlenu.
Musisz zadbać o to, aby Twoje zioła nie miały zbyt dużego dostępu do tlenu. Jednocześnie pilnując, aby wilgoć z pojemnika była odpowiednio odprowadzana. Bez tego możesz doprowadzić do sytuacji w której cały susz wyląduje w śmietniku, gdyż zaatakują go mykotoksyny, czyli grzyby i pleśnie. Takich ziół nie warto spożywać, gdyż mykotoksyny są pronowotworowe i prozapalne. Szkoda zdrowia.

Odpowiednia temperatura.
Nie może być ani zbyt wysoka, ani zbyt niska. Wiele osób jest zwolennikami przechowywania suszu w lodówce. My nie polecamy, gdyż zbyt niska temperatura może uszkodzić gruczoły żywiczne. Zbyt wysoka również nie jest odpowiednia, więc zadbaj o to aby nie przekraczała 21 stopni.

W czym przechowywać zioło?
Unikaj plastikowych opakowań, takich które przepuszczają światło słoneczne. Plastik działa statycznie, co może uszkadzać naszą roślinę fizycznie. Poza tym w takim opakowaniu łatwo o niezapanowanie nad poziomem wilgoci. A stąd już prosta droga do rozwoju grzybów i pleśni, o których wspomnieliśmy wcześniej.

Jaki sposób na przechowywanie ziół rekomendujemy?
Polecamy specjalnie do tego przeznaczone produkty. Ich kwintesencją jest to, że dbają o każdy z wyżej wymienionych aspektów. Dlatego bez cienia wątpliwości polecamy pojemnik do curingu i przechowywania ziół marki C Vault.
Nie dość, że jest wykonany ze stali nierdzewnej, dbając o odpowiednie zaciemnienie, to wyposażony został w silikonowe uszczelnienie, które dba o odpowiedni dostęp do powietrza, a także odprowadzenie wilgoci. Powoduje to, że nasza roślina nigdy nie spotka się z toksycznymi pleśniami i grzybami.
Ponadto możesz mieć pewność, że żaden aromatyczny zapach nie wymknie się spod kontroli. Jest to więc również inwestycja w bezpieczeństwo.
Pojemniki dostępne są w różnych rozmiarach, w zależności od potrzeb, a znajdziesz je tutaj:

Idealne warunki do przechowywania suszu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.