Shopping Cart
Dr Sulak obala mity

Dr Sulak obala mity dotyczące konopi indyjskiej (część 1)

Dr Sulak obala mity dotyczące marihuany (cz. 1)

Spotkaliśmy się z Dr Dustinem Sulakiem, założycielem portalu internetowego Healer.com. Dr Sulak to licencjonowany lekarz, który obala mity dotyczące marihuany. Często nieprawdziwe informacje są sponsorowane, a podmioty je głoszące otrzymują gratyfikacje finansowe od lobbystów.

1. Cannabis niszczy komórki mózgowe i obniża IQ?

Interesujące jest, że liczne badania dowiodły, iż konopia działa wręcz odwrotnie. Sprzyja wzrostowi i rozwojowi nowych komórek mózgowych. Żadne związki chemiczne nie wykazują takiego działania chroniącego układ nerwowy, jak te występujące w roślinie konopi indyjskiej.

Bardzo obiecująco prezentują się wyniki badań przeprowadzanych na zwierzętach. Analizy wykazały, że leczenie urazów mózgu, udarów oraz urazów głowy następuje wyraźnie szybciej, gdy podawane są kannabinoidy, substancje występujące w konopiach indyjskich lub ich syntetyczne odpowiedniki. Kannabinoidy mogą chronić mózg także przed chorobą Alzheimera oraz stwardnieniem rozsianym, zwłaszcza, gdy są podawane w odpowiednich dawkach.

2. Marihuana czyni cię “ujaranym” lub powoduje, że jesteś “na haju”?

Palenie lub spożywanie marihuany może powodować efekty psychoaktywne, które większość osób opisuje, jako przyjemne uczucie euforii i pobudzenie zmysłów. Jednak u niektórych może powodować nadmierny spokój lub paranoje.

Przyjemne czy niewygodne? Rosnąca liczba pacjentów chce jasnych odpowiedzi dotyczących wpływu konopi na ich codzienne funkcjonowanie. Osoby te chcą używać leku podczas pracy czy przed jazdą samochodem i należy się im jasna odpowiedź, czy jest to możliwe?

Jest to zarówno możliwe, jak i praktyczne.

Przez dekady breederzy starali się wytwarzać szczepy o wysokim stężęniu THC, które cieszą się zainteresowaniem wśród dilerów i użytkowników rekreacyjnych. Obecnie breederzy starają się tworzyć odmiany, których głównym kryterium jest przydatność do zastosowań medycznych. Ich praca ma za zadanie podniesienie właściwości terapeutycznych oraz ograniczenie lub wyeliminowanie elementu psychoaktywnego. Dzięki takim hybrydom można uzyskać właściwości lecznicze kannabinoidów bez działania psychoaktywnego THC.

3. Palenie trawki powoduje raka?

Duże badania przeprowadzone w 2006 roku pokazały, że palący codziennie marihuanę mają niższy wskaźnik zachorowań na raka płuc niż ludzie, którzy nie nie palą w ogóle. Jak to możliwe?

Substancje lecznicze w konopiach indyjskich mają silne właściwości antynowotworowe. Wiedza ta jest znana od lat 70. XX wieku, choć dopiero niedawno kannabinoidy stały się głównym skadnikiem leków przeciwnowotworowym.

Bardzo mało prawdopodoDr Sulak obala mitybne, aby palenie marihuany mogło powodować nowotwory. Może podrażniać układ oddechowy, głównie u osób wrażliwych na tego rodzaju dolegliwości. Większość pacjentów to ludzie odpowiedzialni, którzy zwracają się ku innym niż palenie formom spożywania marihuany. Coraz popularniejsza jest waporyzacja, jedzenie żywności czy też popijanie drinków na bazie konopi. Formy te są bezpieczniejsze i często zalecane przez lekarzy.

Źródło: www.illegallyhealed.com

Dr Sulak obala mity

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *