Shopping Cart
Olej konopny Wolne Konopie

Olej z nasion konopi

Olej konopny od dawna znany jest jako znakomite rozwiązanie w kuchni. Jest w pełni legalny, pozbawiony działania psychoaktywnego, a jego zastosowanie w kuchni znane jest ludzkości od wieków!

Czysty, niefiltrowany olej konopny, tłoczony na zimno z niełuskanych nasion konopi Cannabis Sativa L. Tłoczony jest w temperaturze 24 st. C (podczas, gdy większość innych tego typu produktów w 40 st. C.). Odpowiednia temperatura tłoczenia pozwala na uzyskanie lepszego produktu końcowego.

Przyjemny, orzechowy posmak sprawi, że potrawy nabiorą charakteru i będą po brzegi naładowane w witaminy, minerały, białka oraz antyoksydanty. Olej konopny posiada m.in. witaminy A,E, K i B, cynk, wapń, fosfor oraz magnez.

Olej przy regularnym stosowaniu pomaga w utrzymaniu prawidłowego cholesterolu i wpływa korzystnie na metabolizm. Bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3 oraz tłuszcze nienasycone. Działa korzystnie m.in. na pracę układów: krwionośnego, immunologicznego oraz pokarmowego. Ponadto, aby zachować w pełni jego właściwości zalecamy stosowanie go wyłącznie do zimnych potraw.

Idealny jako dodatek do deserów, sałatek, surówek i sosów, ale nie tylko. Wspomaga również pielęgnacje skóry i włosów. Działa nawilżająco, regeneracyjne i łagodząco, co sprawia, że doskonale sprawdza się w codziennym użytku. Olej konopny powinien stać się niezbędnikiem w każdym domu.

Zapraszamy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *