Shopping Cart
Na Hawajach

Na Hawajach pielęgniarki wystawiają recepty na susz z konopi

Na Hawajach pacjenci mają coraz szerszy dostęp do medycznej marihuany. Obecnie pielęgniarki mogą wystawiać odpowiednie dokumenty, poświadczające fakt, że pacjent ma prawo do nabycia i korzystania z leku. Takowe rozwiązanie zostało wprowadzone, gdyż w tym regionie lekarze niezbyt chętnie ubiegali się o przyznanie im licencji na wystawianie recept.

Gubernator David Ige podpisał niedawno ustawę, która aktualizuje prawo dotyczące medycznej marihuany.

„Najwyższy czas, aby ta ustawa weszła w życie” mówi Wailua Brandman – pielęgniarka z oddziału psychiatrycznego szpitala w Honolulu. „Mam pacjentów, którzy od jakiegoś czasu używają marihuany nielegalnie, gdyż nie postawiono im jeszcze diagnoz. W większości przypadków lekarstwo działa skutecznie, a chorzy pytają mnie czy jestem w stanie wystawić im kartę pacjenta medycznej marihuany?”Na Hawajach

Marihuana w celach medycznych została zalegalizowana w 2000 roku, lecz przez ponad 15 lat ludzie musieli samemu uprawiać rośliny lub uzyskiwać lekarstwo przy pomocy opiekuna. W zeszłym roku rozpoczęto proces regulacji dyspensoriów, które zajmują się dystrybucją.

The Drug Policy Forum of Hawaii odbiera codziennie wiele telefonów od potencjalnych pacjentów z prośbą o skierowanie do specjalisty. Jednakże, niektórzy doktorzy nie chcą publicznie stawiać diagnoz, które mogą świadczyć o zapotrzebowaniu chorego na susz z konopi.

“Uważam, że jest to powiązane z kwestiami prawnymi oraz brakiem edukacji dotyczącej benefitów korzystania z konopi w medycynie” mówi doctor Bergquist. „Ludzie pozostają sceptyczni”.

Paul Klink, pacjent medycznej marihuany, który zmaga się ze stanami lękowymi, zespołem stresu pourazowego oraz ciężką bezsennsość próbuje zmienić sytuację na Hawajach.

Na swoje dolegliwości, brał przepisane mu 28 różnych leków, w tym mocno uzależniające środki przeciwbólowe. W 2000 roku rozpoczął terapię za pomocą marihuany, co pozwoliło mu na zmniejszenie liczby przyjmowanych leków do zaledwie dwóch medykamentów!

Ustawa reguluje również kwestie podatkowe. Dyspensoria będą mogły ubiegać się o ulgi podatkowe, jeśli zostaną utworzone w strefach ekonomicznych.

Niektórzy zwolennicy MM chcą dalszych zmian

Prawo stanowe zezwala na otwarcie sklepów z medyczną marihuaną od 15 lipca 2016 roku, lecz wielu właścicieli dyspensoriów twierdzi, że będą gotowi dopiero pod koniec roku, ponieważ nie było wystarczająco dużo czasu na uzyskanie licencji (przyznawano je w kwietniu).

CEO firmy Lau Ola, która otwiera swoje dyspensorium na początku przyszłego roku mówi, że najpierw należy poświęcić uwagę roślinom, aby w przyszłym roku sprzedawać wysokie jakościowo produkty.

Aby zabezpieczyć się przed złodziejami, farmer ma w planie hodowlę bydła, które będzie wyjadać trawę wokół miejsca uprawy. Przez to złodzieje nie będą mieli gdzie się przyczaić.

Krowy – ochroniarze będą dodatkowo wspomagane przez system alarmowy, monitoring oraz inne zabezpieczenia wymagane prawnie przez stan Hawaje.

Źródło: leafly.com

Na Hawajach pielęgniarki wystawiają recepty na susz z konopi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *