W Urugwaju marihuana dla każdego zarejestrowanego użytkownika

Urugwaj zaczyna rejestrację osób, które będą mogły legalnie kupować marihuanę w aptekach. Władze ogłosiły uruchomienie rejestru na początku maja.

W Urugwaju marihuanaUrugwaj to państwo, które już w 2013 roku zalegalizowało uprawę i sprzedaż marihuany na określonych warunkach. Prawo pozwala na uprawę konopi indyjskich przez licencjonowanych plantatorów, a dystrybucja odbywa się legalnymi kanałami poprzez kluby zrzeszające użytkowników (kluby konopne). Teraz będzie można nabyć susz z konopi w aptekach, każda zarejestrowana osoba będzie mogła uzyskać do 40g suszu miesięcznie.

Rejestracji dokonać będą mogli tylko obywatele Urugwaju, którzy ukończyli 18 rok życia. Rząd nie ogłosił jeszcze kiedy rozpocznie się oficjalna sprzedaż. Przedstawiono już jednak szacunki finansowe odnośnie dystrybucji w aptekach. Firmy, które będą tworzyć surowiec mają sprzedawać go państwu za około 90 amerykańskich centów za gram. Apteki mają pobierać około 1,30$ (ok. 5zł) za gram suszu z konopi. Zysk ma być dzielony między aptekami, a rządem Urugwaju.

W Urugwaju marihuana dla każdego zarejestrowanego użytkownika

Źródło: Thecannabist.co