Urugwaj rusza z eksportem oleju z konopi

Pierwsza partia koncentratów z marihuany z Urugwaju będzie gotowa na eksport już w grudniu bieżącego roku. Początkowo, odbiorcami medykamentów mają być Kanada oraz Meksyk.

Urugwaj ruszaOlej jest wytwarzany przez International Cannabis Corporation (ICC), czyli firmę, która przedstawia się jako pierwsza zintegrowana organizacja działająca na płaszczyźnie konopi indyjskich. Prezes ICC, Alejandro Antalich oświadczył, że firma jest otwarta na sprzedaż oleju także na rynek krajowy.

„Naszym głównym celem jest eksport, lecz jeśli Minister Zdrowia Publicznego wyrazi zainteresowanie naszymi ekstraktami to zapewne w szybkim tempie będziemy mogli wprowadzić je na rynek w Urugwaju” powiedział Antalich.

Przypomnijmy, że Urugwaj to państwo, które zalegalizowało marihuanę już w 2013 roku. Obecnie, kraj ten staje się pierwszym w postępowej Ameryce Południowej eksporterem koncentratu z konopi.

W listopadzie br. ICC rozpoczyna budowę nowego laboratorium na przedmieściach Montevideo, stolicy Urugwaju. Dopóki laboratorium nie będzie gotowe (otwarcie w kwietniu 2018 roku) olej będzie produkowany w laboratorium przejściowym.

ICC uprawia konopie na cele medyczne w zakładzie produkcyjnym o powierzchni 576 hektarów i zamierza zainwestować kolejne 10 milionów dolarów w produkcję do początku 2018 roku. Warto wspomnieć o tym, że firma zajmuje się również uprawą i dystrybucją marihuany przeznaczonej dla dorosłych użytkowników rekreacyjnych w Urugwaju, gdyż jest to tam legalne.

Urugwaj rusza z eksportem oleju z konopi

Źródło: Marijuana.com