Shopping Cart
SZCZEPY F1

Szczepy marihuany F1 Fast Version ®

Szczepy marihuany F1

Sweet Seeds to pierwszy breeder, który opracował stabilne wersje półautomatów, czyli Fast Version.

Szczepy marihuany F1 Fast Version® to 100% światłozależne, ultraszybko kwitnące wersje niektórych z najbardziej docenianych genetyk z kolekcji Sweet Seeds. Te nowe genetyki to hybrydy F1. Uprawiane w indoor, te rośliny marihuany są gotowe do zbiorów już w ciągu 6-7 tygodni od przestawienia fotoperiodu na 12 godzin światła i 12 godzin ciemności. Uprawiane na zewnątrz, przewidywany czas zbiorów następuje około 1-2 tygodnie szybciej, niż w przypadku klasycznych wersji.

Dzięki szybkiemu kwitnieniu, szczepy te doskonale sprawdzą się w uprawie w wilgotnych i deszczowych strefach, w wysokich górach lub rejonach o mroźnych zimach. W tych obszarach, szczególnie narażonych na ataki grzybów, szczepy te są odpowiednie ze względu na to, że zbiory następują przed okresem, kiedy atakuje najbardziej złośliwa pleśń szara, która dziesiątkuje topy roślin o dłuższym czasie kwitnienia.

Szczepy marihuany F1 to pierwsza generacja otrzymana ze skrzyżowania dwóch różnych stabilnych odmian. Łączą w sobie cenną “stabilność”, jak również doceniany “wigor hybryd” w tym samym pokoleniu. Im bardziej stabilni (homozygoty) są rodzice i im większa genetyczna odległość pomiędzy nimi, tym większe są “hybrydowy wigor” i „stabilność”.

Szczepy F1 Fast Version® to pierwsza synowska generacja (F1) otrzymana z krzyżówki pomiędzy genetykami światłozależną i automatycznie kwitnącą. Wynik tej hybrydyzacji pomiędzy dwoma stabilnymi i kompletnie odmiennymi roślinami (przynajmniej, jeśli chodzi o rodzaj kwitnienia) jest znany w terminologii genetycznej jako “Hybryda F1”. Szczepy F1 Fast Version® to genetyczne hybrydy, 100% światłozależne i charakteryzujące się szybkim czasem kwitnienia.

Światłozależny rodzic przekazuje cechę światłozależności całemu potomstwu Hybryda F1. Dzieje się tak, ponieważ cecha światłozależności jest dominująca w porównaniu z automatycznym kwitnieniem, które to z kolei jest cechą recesywną.

Automatycznie kwitnący rodzic nadaje całemu potomstwu Hybryda F1 bardzo szybki czas kwitnienia i dojrzewanie kwiatów. W tym przypadku dziedziczność znajduje się w punkcie połowicznym, a automatyczne geny redukują czas fazy kwitnienia światłozależnego rodzica o 1 do 2 tygodni.

W Sweet Seeds® stosowaliśmy tego rodzaju krzyżowanie, które doprowadza do skrócenia czasu kwitnienia, na jednych z najbardziej docenianych genetyk z naszego katalogu, tworząc wersje o bardzo szybkim kwitnieniu z niektórych z naszych najbardziej docenianych genetyk światłozależnych.

Sweet Seeds® to pierwszy bank feminizowanych nasion marihuany, który wypuścił na rynek ten typ hybryd genetycznych. Są one dostępne na scenie konopnej od 2013 roku.

Szybkie kwitnienie naszych genetyk F1 Fast Version® zawdzięczane jest głównie rodzajowi genów automatycznego kwitnienia, które ingerują w krzyżówkę. W Sweet Seeds® wybieramy najszybciej kwitnące automatyczne geny do produkcji światłozależnych szczepów o szybkim kwitnieniu.

Jest wiele rodzajów automatycznych genetyk, jeśli chodzi o czas trwania ich cyklu. Niektóre z automatycznych genów mogą potrzebować nawet 4 miesięcy, aby zakończyć swój cykl życia, a ich faza kwitnienia może trwać nawet do 2 miesięcy. W Sweet Seeds® zawsze unikamy pracy z takimi automatycznie kwitnącymi genetykami, których cykl życia jest długi. Automatyczne genetyki z naszego katalogu charakteryzują się bardzo krótkim cyklem życia (od pojawienia się liścieni do zbiorów) pomiędzy 7 i 9 tygodni oraz fazą kwitnienia trwającą pomiędzy 4,5 i 6 tygodni. Stworzenie bardzo wydajnych automatycznie kwitnących szczepów o wysokiej zawartości żywicy, pięknym zapachu i szybkich zbiorach jest rezultatem długotrwałych procesów selekcji w kolejnych pokoleniach.

Automatycznie kwitnące okazy o krótszej fazie kwitnienia są wybierane do produkcji szczepów F1 Fast Version®. Te wybrane, bardzo szybko kwitnące genetyki zapewniają szybkie kwitnienie całemu potomstwu Hybryda F1, szczególnie jeśli porównać ze światłozależnym rodzicem.

Uprawa tych szczepów pozwala na skorzystanie ze wszystkich zalet odmian światłozależnych, takich jak:

 • Utrzymanie Roślin-Matek:
 • Rozmnażanie Wegetatywne:
 • Wysokość, rozmiar i produkcja::

Poza wspomnianymi już zaletami, które są charakterystyczne dla wszystkich światłozależnych szczepów, szybkie kwitnienie genetyk F1 Fast Version® pozwala na skorzystanie z dodatkowych profitów dla hodowców cannabis:

 • Oszczędność czasu spędzonego na uprawie:
 • Oszczędność energii elektrycznej:
 • Oszczędność pracy i wysiłku:
 • Oszczędność odżywek:
 • Możliwość przeprowadzenia zbiorów przed atakami grzybów oraz zimną i deszczową pogodą:
 • Silna obecność Hybrydowego Wigoru lub Heterozji:
 • Wzrost produkcji.
 • Lepsza adaptacja do środowiska.
 • Wyższa odporność na zarazy i choroby.
 • Większa tolerancja na środowiskowy stres.
 • Szybsze tempo wzrostu.
 • Lepszy wczesny rozwój (redukcja czasu potrzebnego na uzyskanie dojrzałości).
 • Wzrost ogólnego rozmiaru topów, łodyg, liści, etc.
 • Wzrost ogólnej liczby węzłów, liści, kwiatów, trychomów, etc.
 • Wzrost ilości terpenów i kannabinoidów.

Nie wszystkie gatunki charakteryzuje zjawisko hybrydowego wigoru, jednak jest ono bardzo częste w królestwie roślin. Przejawia się bardziej intensywnie w gatunkach alogamicznych, do których właśnie zaliczamy marihuanę. Im większy dystans pomiędzy rodzicami, tym większy hybrydowy wigor.

 • Doskonała stabilność: Jako Hybrydy F1, genetyki te wykazują doskonałą stabilność. Jest to cecha bardzo poszukiwana przez wszystkich hodowców, szczególnie, jeśli towarzyszą jej inne cechy pożądane i poszukiwane przez hodowców cannabis.

Dla stworzenia genetyk F1 Fast Version® użyliśmy najlepszych wyselekcjonowanych automatycznie kwitnących szczepów oraz kolekcji elitarnych klonów z banku matek Sweet Seeds®.

Automatyczność lub światłozależność rośliny jest zależna od pojedynczego genu. Gen ten może mieć dwa allele. Jeden a nich jest dominujący (F) i odpowiada za kodowanie światłozależności, podczas gdy drugi jest recesywny (a) i odpowiada za kodowanie cechy automatyczności. Jako że allel kodujący cechę automatyczności jest recesywny, aby otrzymać ten rodzaj kwitnienia, należy osiągnąć stan homozygoty, co oznacza, że wszystkie automatyczne kwitnące rośliny są (aa), jako że otrzymały jeden gen (a) of ojca, a drugi gen (a) od matki.

Z drugiej strony, wszystkie szczepy światłozależne (elitarne klony) z banku matek Sweet Seeds®, których używamy do produkcji szczepów F1 Fast Version® są homozygotyczne, jeśli chodzi o dominującą cechę, która przejawia się w światłozależnym kwitnieniu. Są on (FF), jako że otrzymały jeden gen (F) od ojca, a drugi od matki. Jest to coś, co możemy wywnioskować z analizy potomstwa tych klonów.

Pierwsze pokolenie otrzymane z krzyżówki pomiędzy tymi dwoma rodzajami szczepów: światłozależnego (FF) oraz automatycznego (aa), zgodnie z pierwszym prawem Mendla czy też prawem czystości gamet dotyczącym pierwszej generacji potomstwa, zawiera 100% okazów hybrydowych (Fa). Jako że (a) jest recesywny, a (F) dominujący, 100% populacji jest światłozależne i nie występują żadne rośliny automatyczne. Pierwsze pokolenie hybryd pomiędzy homozygotami dla jednej lub wielu cech w linii genetycznej jest znane jako Hybryda F1

Jeśli chodzi o nasiona F1, jeśli skrzyżujemy nasiona (Fa) ze sobą, aby otrzymać ich więcej, kolejne pokolenie znane jako F2, działając zgodnie z drugim prawem Mendla lub prawem niezależnej segregacji cech dla drugiej generacji potomstwa nie wyprodukuje już 100% osobników Fast Version. Wśród osobników otrzymanych w toku tej procedury otrzymamy mieszankę 25% automatycznie kwitnących (aa), 25% światłozależnych (FF) oraz 50% Fast Version (Fa). Jedyne pokolenie, które jest w 100% Fast Version (Fa) to F1 Fast Version®.

W Sweet Seeds® jesteśmy jednym z banków feminizowanych nasion marihuany, które przodowały w rozwoju genetyk automatycznych. Jesteśmy też pierwszym bankiem na świecie, który oferuje hodowcom cannabis genetyki F1 Fast Version®.

W okolicach 2007 roku w Sweet Seeds® rozpoczęliśmy nasze programy mające na celu uzyskania automatycznych genów w naszych najbardziej docenianych elitarnych klonach, z ostatecznym celem w postaci osiągnięcia równie doskonałych genetyk, ale w automatycznie kwitnącej wersji.

Szczepy marihuany F1

Kiedy dokonaliśmy pierwszych krzyżówek pomiędzy automatycznie kwitnącymi liniami genetycznymi oraz naszymi ukochanymi światłozależnymi elitarnymi klonami, zauważyliśmy, że 100% roślin w pierwszym pokoleniu było światłozależne. Nie było tam ani jednej osobnika automatycznego. To było coś, czego oczekiwaliśmy i co wskazywało na recesywny charakter automatyczności oraz dominujący charakter światłozależności. Ale to, co naprawdę przykuło naszą uwagę w naszym pierwszy eksperymencie to to, jak szybko Hybryda F1 kwitnęła. Sprawdziliśmy nawet ponownie nasze kalendarze, żeby upewnić się, że w naszych zapiskach nie zaszła żadna pomyłka. Potwierdziliśmy, że żadne błędy nie miały miejsca. Krzyżówka z automatycznym szczepem doprowadziła do znacznego skrócenia się czasu kwitnienia w Hybrydzie F1, w której to dojrzałość topów została osiągnięta około 2 tygodnie wcześniej.

Ten nowy eksperyment był powtarzany za każdym razem, kiedy chcieliśmy stworzyć nowy automatycznie kwitnący szczep przy pomocy hybrydyzacji pomiędzy naszymi najlepszymi automatycznymi liniami genetycznymi i elitarnymi klonami z naszego banku matek. Kolejne eksperymenty potwierdziły, że otrzymana z tych krzyżówek Hybryda F1 charakteryzowała się dużo szybszym kwitnieniem niż jej światłozależny rodzic.

Zapraszamy do zakupów odmian F1 Fast Version w naszym banku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *