Spora większość Amerykanów jest za legalną marihuaną

WiękSpora większośćszość Amerykanów jest gotowa na jakąkolwiek formę legalizacji marihuany w ich stanie. Badania przeprowadzone przez Harvard-Harris wykazały, że 49% obywateli USA jest za legalizacją marihuany zarówno do celów medycznych, jak i rekreacyjnych dla dorosłych. Natomiast 37% ankietowanych opowiada się za legalizacją i wykorzystaniem konopi indyjskich w medycynie. Co ciekawe, jedynie 14% badanych uważa, że dotychczasowy federalny status marihuany powinien być utrzymany.

Dla porównania odrobina statystyk, gdyż 14% Amerykanów nie potrafi czytać, a nawet taka sama wartość procentowa odnosi się do mieszkańców Ameryki, którzy wierzą w istnienie Wielkiej Stopy… I choć znajdzie się grupa interesantów, konserwatystów, która będzie chciała utrzymać status quo to jednak nie można nie zauważyć, że 86% dorosłych mieszkańców USA chce legalizacji marihuany! Społeczeństwo została wyedukowane i dostrzegło, że wojna z narkotykami przynosi więcej szkód niż pożytku.

W stanach, które zalegalizowały konopie można zauważyć znaczny spadek przedawkowania opioidów, powstanie nowych miejsc pracy oraz poważny napływ nowych przychodów do budżetu. Gdyby nie lobbing i finansowanie antykonopnych kampanii przez Big Pharmę, „Big Tobacco” i „Big Alcohol” to zapewne problem byłby rozwiązany o wiele wcześniej. Jednakże niewielka część społeczeństwa nadal ma „zamknięte głowy” wobec czegoś, co jest legalne w jakiejś formie dla niemal 200 milionów Amerykanów.

Spora większość Amerykanów jest za legalną marihuaną

Źródło: m.com