Skunk

Pokaż filtry

Wyświetlanie 1–24 z 725 wyników

Pokaż filtry

Wyświetlanie 1–24 z 725 wyników

Termin „skunk” odnosi się do odmiany marihuany, które tworza charakterystyczny zapach podobny do skunksa.

Szczep Skunk powstał w Holandii i od tego czasu rozprzestrzenił się na cały świat. Obecnie można go znaleźć w około 50 procentach wszystkich pul genów konopi indyjskich.

„Skun” lub po prostu „skunks”, stały się slangowymi terminami odnoszącymi się do każdego rodzaju marihuany, ale w rzeczywistości słowo to odnosi się do konkretnej odmiany po raz pierwszy wyhodowanej w USA w latach siedemdziesiątych.

Obecnie istnieje wiele różnych gatunków marihuany uprawianych na całym świecie, ale skunk należy do najcześciej wybieranych przez hodowców.

Termin powstał z powodu silnego, zwierzęcego zapachu powstającego podczas palenia tego szczególnego szczepu. Chociaż współczesne warianty nie pachną tak mocno, to nazwa przyjęła się i nadal jest używana.

Odmiana konopi Skunk powstała dzięki programowi krzyżowania konopi indyjskich. Hodowcy krzyżują szczepy z Pakistanu i Afganistanu (krótkie rośliny przystosowane do uprawy w górach) z wyższymi roślinami sativa z Ameryki Południowej, a także szczepy z Azji. Rezultatem jest roślina marihuany o bardzo silnym zapachu, a także większej sile i odporności niż jej macierzyste odmiany.

Kolejną istotną zmianą związaną z nową odmianą było to, że można ją uprawiać na zewnątrz, nawet jeśli środowisko nie jest szczególnie odpowiednie. Zrobił to również bardzo dobrze w szklarniach i z tego powodu stał się jedną z bardziej popularnych opcji wśród producentów w Holandii. Ostatecznie szczep został nazwany Skunk # 1.

Obecnie skunk jest nadal uprawiany ze względu na jego moc, zdolność do przystosowywania się do szeregu warunków wzrostu i przewidywalność. Został również opracowany w wielu odmianach, w tym w Super Skunk i Early Girl, by wymienić tylko dwa z nich.