Prawie połowa Amerykanów próbowała marihuany (badania)

Ankieta przeprowadzona przez firmę Gallup dowodzi, że 45% Amerykanów próbowało marihuany chociaż raz w swoim życiu. Ta sama firma przeprowadziła podobne badanie w 1969 roku, wtedy jedynie 4% ankietowanych odpowiedziało, że próbowało suszu z konopi.

Badanie dotyczące „nawyków konsumpcyjnych wśród Amerykanów” opiera się na rozmowach telefonicznych przeprowadzonych w dniach 5-9 lipca 2017 roku na próbie 1021 dorosłych osób. Badano osoby ze wszystkich stanów, które ukończyły 18 rok życia.

Prawie połowa AmerykanówWedle danych, mężczyźni częściej próbowali suszu z konopi (48%) niż kobiety (35%). Warto wspomnieć o tym, ze najczęściej testowali marihuanę ludzie w przedziale wiekowym 30-49 lat (51%). Jednakże najczęściej w formie palenia używają jej ankietowani w wieku od 18 do 29 roku życia (18%). Wedle badań nie ma wielkich różnic pomiędzy przychodami osób, które korzystają z marihuany. Są wśród nich na mniej więcej równym poziomie zarówno bogaci, klasa średnia, jak i klasa robotnicza.

12% Amerykanów spożywa marihuanę regularnie

W 2013 roku 7% badanych przyznała, że spożywa marihuanę regularnie. W 2017 roku już 12% badanych stwierdziła, że używa marihuany regularnie. Jest to spory wzrost, uwarunkowany głównie tym, że kolejne stany legalizują wykorzystanie konopi w medycynie oraz rekreacji.

>> LINK do badań w formie grafiki <<

Prawie połowa Amerykanów próbowała marihuany (badania)

Źródło: Marijuana.com