Shopping Cart
Nowy breeder Super Sativa

Nowy producent Super Sativa Seed Club w naszym Sidbanku!

Klub nasion Super Sativa jest jednym z pierwszych banków nasion na świecie. W połowie lat osiemdziesiątych każdy hodowca znał Super Sativa Seed Club. Wszystko zaczęło się, gdy „Sam the Skunkman” podarował jednemu z założycieli oryginalnego Haze i Skunk # 01. Genetyka została wykorzystana do stworzenia kilku bardzo znanych szczepów, które później stały się wizytówkami Super Sativa Seed Club.

W początkowych latach genetyka Super Sativa Seed Club zrewolucjonizowała rynek na całym świecie. Kiedy magazyn High Times opublikował artykuł umieszczając na okładce logotyp holenderskiego banku nasion, sprzedaż eksplodowała. W niecałe dwa lata Super Sativa Seed Club sprzedało miliony nasion w USA, Europie i Azji. Po dwóch bardzo udanych latach przygoda się skończyła. Założyciele poszli różnymi drogami i większość kolekcji nasion Super Sativa Seed Club zaginęła. Ocalała jedna bardzo ważna roślina, córka oryginalnej Haze i Skunk # 01, która ukryta była przez ponad 30 lat i nazwano ją „Old School Haze”. Wszystkie rośliny o smaku Haze lub Skunk prawdopodobnie mają dziadków urodzonych z nasion Super Sativa Seed Club.

W latach osiemdziesiątych ekipa szukała nowych technik uprawy marihuany wysokiej jakości w pomieszczeniach. Eksperymentowali z urządzeniami do uprawy w opuszczonych domach. Używali profesjonalnych lamp, opracowali nawozy mineralne i uprawiali rośliny na wełnie mineralnej. Ta technika uprawy bez gleby została skopiowana z pobliskiego szklarniowego przemysłu rolniczego.
W latach 90-tych zespół skupili się na ochronie genów i hodowli nowych odmian konopi dla coffeeshopów w Amsterdamie. 

Zapraszamy po tą interesującą odmianę jak i wiele innych od Super Sativa Seed Club!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *