Najlepsze komedie do obejrzenia przy joincie

How-High-2-en-la-gran-pantalla-para-2017Każdy z nas ma swoje ulubione filmy, które jeszcze lepiej ogląda się po przyjęciu przysłowiowego „bucha”. Przedstawiamy Wam listę 10 filmów komediowych, które powinny być obowiązkowe dla każdego palacza-kinomana. Oczywiście pominęliśmy wiele innych znakomitych obrazów, lecz jest to subiektywna lista. Zapraszamy do sprawdzenia naszego rankingu!

Piątek/Friday (1995)

Dwóch przyjaciół: Craig (Ice Cube) i Smokey spędzają całe dnie na ganku przed domem tego pierwszego. Palą marihuanę, którą Smokey wziął „na kredyt” i właśnie przez to popadają w kłopoty. Znaną postacią z tego filmu jest Deebo, wielki facet terroryzujący słabszych na dzielnicy. Klasyczna komedia z raperem Ice Cube w roli głównej, którą powinien znać każdy fan westcoastowego rapu.

Trailer

Zółtodzioby/Half Baked (1998)

Trójka przyjaciół rozpoczyna handel trawką, by uzbierać na kaucję, niezbędną do wyciągnięcia ich kumpla z więzienia. Ich przygody obfitują w absurdalne sytuacje, które zrozumie tylko prawdziwy miłośnik marihuany. Jest to niesamowita komedia z komikiem – Davem Chapelle w roli głównej.

Trailer

Stary gdzie moja bryka?/Dude, where is my car? (2000)

Dwaj przyjaciele próbują ustalić przebieg wydarzeń z zeszłej, wyjątkowo hucznej, nocy. Nie mogą znaleźć samochodu, w którym zostawili prezenty przygotowane na rocznicę ze swoimi dziewczynami – bliźniaczkami. Zwariowana komedia, w której role główne grają Ashton Kutcher oraz Sean William Scott, znany szerszej publiczności, jako Stifler z serii American Pie.

Trailer

Hiphopowa Myjnia/The Wash (2001)

Sean (Dr Dre) i Dee Loc (Snoop Dogg) to najlepsi kumple. Wszystko zmienia się, gdy Sean zostaje zatrudniony w myjni, w której już pracuje Dee Loc i to na wyższym stanowisku. Hiphopowa komedia, w której główne role grają słynni Dr. Dre oraz Snoop Dogg, lecz w filmie można obejrzeć także Eminema.

Trailer

Superzioło/How High (2001)

Klasyczna komedia o dwóch czarnych studentach Harvardu, którzy dostają się na tę prestiżową uczelnię przy pomocy „magicznej marihuany”. Silas i Jamal wykonują serię zwariowanych akcji, które rozwścieczają rektora uczelni. Film, w którym główne role odgrywają Method Man oraz Redman, a ponadto epizod gra tam także grupa Cypress Hill. Jeśli nie widzieliście tego filmu to jak najszybciej nadróbcie zaległości.

Trailer

O dwóch takich co poszli w miasto/Harold & Kumar Go to White Castle (2004)

Odurzeni marihuaną przyjaciele Harold i Kumar wyruszają na poszukiwanie specjalnego hamburgera, którego reklamę zobaczyli w telewizji. Spędźcie szalony dzień z dwoma ujaranymi gośćmi, którzy podczas swojego „lotu” będą uciekać przed policją, jeźdźić na gepardzie czy też walczyć ze wściekłym szopem. Polecamy także dwie kolejne części tej komedii.

Trailer

Wysokie Loty/Soul Plane (2004)

 Nashawn Wade pozywa linie lotnicze po niecodziennym wypadku i uzyskuje ogromne odszkodowanie. Postanawia założyć własne, najwspanialsze linie lotnicze. Świetna komedia z mega zabawnym Kevinem Hartem w roli głównej. Grają tam także takie tuzy jak Method Man czy Snoop Dogg.

Trailer

Babci Synek/Grandma’s Boy (2006)

35-letni Alex (Allen Covert) jest najstarszym na świecie testerem gier video, który na co dzień pali sporo trawki. Życiowy luzak natrafia na problemy mieszkaniowe i postanawia wprowadzić się do swojej babci i jej przyjaciółek, co owocuje wieloma przezabawnymi sytuacjami. Jest to moja ulubiona komedia, którą obejrzałem już ze sto razy. Polecam każdemu!

Trailer

Ted (2012)

John ma 35 lat i chce się wreszcie ustatkować. Cały czas na złą drogę sprowadza go jednak jego pluszowy miś, który ożył dzięki wypowiedzianemu w dzieciństwie życzeniu. Miś niezbyt często rozstaje się ze swoim bongiem. Odrobinę nowszy i bardziej komercyjny obraz, lecz jak najbardziej warty polecenia.

Trailer

Millerowie/We’re The Millers (2013)

Okradziony z towaru dealer David musi w ramach zadośćuczynienia przywieźć z Meksyku dużą dostawę narkotyków. Dla niepoznaki organizuje więc wymyśloną rodzinę. Szalona komedia, w której przemyt pokazany jest z nieco zabawniejszej strony.

Trailer

Najlepsze komedie do obejrzenia przy joincie