Holenderska policja zarekwirowała konopie w oryginalny sposób

W sobotę 22 lipca 2017 roku, holenderska policja została zawiadomiona przez spacerowicza o tym, że w lesie nieopodal niewielkiej miejscowości Epe znajduje się namiot,w którym rośnie 5 roślin Cannabis.

Policja przybyła na miejsce i zlikwidowała plantację w dość oryginalny sposób, który następnie opisała na swoim oficjalnym profilu na facebooku: „Dnia 22 lipca 2017 roku, dostaliśmy zgłoszenie o pięciu sporych rozmiarów roślinach konodutch-cannabis-firs-702x336pi indyjskich ukrytych w namiocie w lesie. Ponieważ w pobliżu nie było właściciela namiotu, postanowiliśmy zniszczyć rośliny na miejscu. Proces utylizacji skłonił nas do tego, aby jednak wrócić coś naturze oraz właścicielowi. Uzupełniliśmy doniczki sadzonkami choinek, w końcu las jest idealnym miejscem dla choinek. Z uśmiechem na twarzy opuściliśmy to miejsce, choć ciekawi jesteśmy reakcji plantatora konopi, który ujrzy w swoich doniczkach dorodne jodły.”

cannabis-plants-forest-2-768x432W Holandii uprawa pięciu roślin konopi indyjskich jest tolerowana, póki nie odbywa się pod sztucznym oświetleniem. Ponadto rośliny muszą być uprawiane na prywatnej posesji i nie mogą być widoczne dla pozostałych mieszkańców. Plantatorzy muszą także zadbać o to, aby sąsiedzi nie czuli zapachu bądź innego dyskomfortu z powodu blisko rosnących konopi. Jeśli policja otrzyma zgłoszenie o nieprawidłowo uprawianych roślinach w ilości do 5 sztuk, to następnie ścina je i konfiskuje bez ścigania właściciela i wyznaczania grzywny.

Powyższa sytuacja niezbyt rozśmieszyła internautów, którzy pisali komentarze w stylu „samowystarczający człowiek, nie robił tego dla kasy, po co to ścinacie?” lub „żądamy pełnej legalizacji uprawy konopi na terenie Holandii” Holandia ma swoje problemy, a prawo względem uprawy Cannabis powinno się zmienić na korzyść plantatorów i użytkowników. Jednakże trzeba przyznać, że nawet obowiązujące normy prawne są o wiele lepsze niż te, które obowiązują w większości krajów UE, gdzie za uprawę nawet jednego krzaka można otrzymać grzywnę lub wyrok.

Holenderska policja zarekwirowała konopie w oryginalny sposób

Źródło: marijuana.com