Hodowla konopi indyjskich nasiona F1 , F2 , S1 ?

Hodowla konopi indyjskich. Gdy ktoś już posiądzie wiedzę na temat uprawy konopi, zgłębi jej tajniki i przyzna sobie status doświadczonego plantatora , może zacząć myśleć nad tym, aby wejść poziom wyżej i zostać mistrzem hodowli. Zwykli plantatorzy po prostu sieją nasiona i hodują je, aby uzyskać piękne rośliny. Adepci sztuki z całego świata uprawiają odmiany, które stworzyła natura lub człowiek. Jednak, gdy ktoś zostaje hodowcą, może naprawdę zabawić się w matkę naturę lub jak kto woli w Pana Boga. Hodowca krzyżuje różne odmiany konopi i tworzy nasiona, a nawet własne odmiany. Aby to zrobić, trzeba najpierw dobrze poznać tę naukę, genetykę oraz sposób, w jaki rośliny konopi indyjskich wytwarzają nasiona, pąki i jak te przeróżne rośliny współpracują ze sobą.

hodowla konopi indyjskiej

Terminy „F1”, „F2” i „S1” są jednymi z pierwszych, jakie napotykają początkujący w hodowli konopi indyjskich. Odnoszą się do krzyżowania lub produkcji nasion hybrydowych, co jest równoznaczne z praktyką krzyżowania dwóch roślin, które pierwotnie miały zupełnie inną genetykę. W tym celu należy wybrać dwoje stabilnych rodziców, aby pyłek samca mógł zostać użyty do zapłodnienia samicy.

Ten proces stworzy stabilne nasiona hybrydowe, które będą poszukiwane przez hodowców. Na takie nasiona mówi się „F1” lub nasiona pierwszej generacji. Nasiona F1 będą najbardziej stabilne ze wszystkich następnych w przyszłych pokoleniach, a te pokolenia będą znane jako nasiona „F2”, następne jako nasiona „F3” i tak dalej. Jednak to nasiona F1 są najbardziej poszukiwane przez hodowców, ponieważ rosną o około 25% szybciej oraz rosną większe i silniejsze niż kolejne pokolenia.

Oprócz nasion F1 i F2 istnieją również nasiona S1. Litera „S” w tym przypadku odnosi się do „samozapylenia”. Oznacza to, że rośliny nie potrzebują samca aby uzyskać pyłek. Żeńska roślina posiada również męskie cechy i w ten sposób może się sama zapylać. Pyłek ten może zostać użyty również do zapylenia rośliny matecznej lub klona w celu uzyskania nasion S1. Samce można również samozapylić, ale w obu przypadkach jest to złożony proces, który wymaga szczególnej uwagi nawet najbardziej doświadczonych hodowców.

Hodowla konopi indyjskich może być jeszcze bardziej ekscytująca niż uprawa, ponieważ jest to szansa, aby stworzyć swoją własną odmianę i stworzyć coś, co spełni twoje oczekiwania i zamierzenia. Hodowla konopi indyjskich może jednak być skomplikowaną sprawą. Zacznij od zrozumienia podstawowej terminologii i tego, co jest potrzebne do stworzenia stabilnego szczepu, a będziesz na dobrej drodze by rozpocząć nową podróż.

Sprawdź odmianę: Sweet Cheese F1 Fast Version

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *