Czy Irlandia stanie się europejską stolicą upraw marihuany?

Czy Irlandia stanieDr James Linden z firmy Greenlight Medicines stwierdził, że Irlandię cechują wspaniałe warunki do uprawy konopi, a ponadto kraj ten ma potencjał, aby stać się europejską stolicą wytwarzania suszu. Greenlight Medicines dotychczas przeznaczyło ponad 500 tysięcy euro na badania dotyczące właściwości marihuany w terapiach takich chorób jak nowotwory, padaczka czy PTSD.

Irlandczycy coraz chętniej sięgają po produkty konopne, wielu z nich leczy się lub wspomaga terapię przy pomocy olejków CBD.

„Sprzedaż jest astronomiczna” mówi Mr Cleere, biochemik i dietetyk.

Ponadto większość towarzystwa medycznego naciska na regulację medycznego zastosowania konopi.

„Używamy już narkotyków w medycynie. Mowa tu chociażby o morfinie stosowanej przy chorobach terminalnych. Morfina ma wysoki potencjał uzależnienia” tłumaczy Dr O’Connor.

Wielu obywateli zaopatruje się również w zdrową żywność na bazie konopi. Coraz popularniejsze stają się olejki, maści i kremy, które są skuteczniejsze od dotychczasowo stosowanych medykamentów. Departament Zdrowia zapewnia, że jeszcze jesienią tego roku wdrożony zostanie monitorowany program stosowania marihuany w terapiach dla potrzebujących pacjentów.

Czy Irlandia stanie się europejską stolicą upraw marihuany?

Źródło: 420Intel