20 latek sprzedawał marihuanę na Facebook Live

Prokuratura z Milwaukee ma zamiar postawić zarzuty 20-letniemu internaucie za to, że korzystał z Facebook Live w celu zorganizowania sprzedaży marihuany.

20 latek sprzedawałJeffrey S. Kirk podczas transmisji na Facebook Live miał zachęcać do korzystania z jego usług, a mianowicie do telefonowania i umawiania się na zakup różnych ilości suszu z konopi. Transakcje miały być dogadywane telefonicznie, lecz podczas transmisji na Facebooku oskarżony nie używał slangu, lecz otwarcie mówił o tym, że ma do zaoferowania marihuanę w atrakcyjnych cenach.

Policja przekazała, iż Kirk podczas przesłuchania przyznał, iż jest tą samą osobą, którą można dostrzec w 40minutowym filmie zapisanym na portalu społecznościowym. Organy ścigania zabezpieczyły nieznaną ilość suszu, lecz oskarżony złożył zeznania, w których twierdzi, że nigdy nim nie handlował, a marihuana służy mu jedynie do osobistego użytku.

Kirkowi postawiono cztery zarzuty dotyczące produkcji oraz dystrybucji marihuany oraz cztery zarzuty dotyczące posiadania nierejestrowanej broni. Jednakże Jeffrey pomimo niezbyt rozważnych działań cieszy się już wolnością, gdyż zapłacił 7500 dolarów kaucji i podlega stanowej kontroli elektronicznej.

20 latek sprzedawał marihuanę na Facebook Live

Źródło: TheCannabist