Waporyzacja

Waporyzatory to najlepsza alternatywa dla palenia. Już sama czystość pary wytwarzanej przy pomocy aparatu stanowi wystarczająco przekonujący argument. Dzięki waporyzatorom poczujesz jedyny w swoim rodzaju smak, a w dodatku wykorzystasz w pełni potencjał Twojej ulubionej odmiany. Zaskakująca wydajność ponieważ w porównaniu do palenia w skrętach (podczas którego 40-50% substancji ulatuje do powietrza) potrzeba o około 1/3 mniej materiału… a co najważniejsze: podczas stosowania nie powstają szkodliwe lub trujące substancje, co jest charakterystyczne dla palenia.

Podczas odparowywania substancje czynne są wyzwalane z roślin przy temperaturze >180°C, nie powodując spalenia. Substancje szkodliwe powstające podczas tradycyjnego spalania, stanowiące zagrożenie dla zdrowia, nie występują w ogóle. Powstaje czysta para z substancjami czynnymi, która również pod względem smakowym należy do zdecydowanie bardziej wartościowych niż w przypadku papierosów (około 95% czystej substancji czynnej oraz niezanieczyszczone aromaty) Co ważne, stężenie substancji czynnej w parze można regulować przy pomocy temperatury. Im wyższa temperatura, tym większa zawartość substancji i bardziej odczuwalne działanie.

Waporyzatory – korzyści

Przede wszystkim eliminuje się wszelkie paskudne produkty uboczne związane z paleniem. Nie ma potrzeby korzystania z popielniczki, ponieważ topy można po porostu wyrzucić, kiedy już zostaną całkowicie pozbawione swoich dobroczynnych ekstraktów. Pozatykane fajki wszelkiego rodzaju odchodzą do lamusa, eliminuje się nawarstwianie substancji żywicznych, a z zębów znikają przebarwienia na skutek działania gorącego dymu.

A poza tym w dużym stopniu ogranicza się zapach kojarzony z paleniem trawki. Chociaż nie wyeliminuje się go całkowicie, to nie będzie utrzymywać się przez tak długi czas, nie będzie tak zauważalny jak dym ani też zapach nie będzie niósł się wraz z zapaleniem. Jest to fantastyczna zaleta dla tych, którzy chcą pozostać incognito, a także tych, którzy chcą zapobiec gromadzeniu się charakterystycznego zapachu na meblach, odzieży, firanach i włosach. Jest to także rozwiązanie bardziej przyjazne wobec sąsiadów, ponieważ dzięki czynnikom wskazanym powyżej, zmniejsza się ryzyko narażenia ich na bierne palenie bądź niepożądany zapach . Istnieje jeszcze jedna pośrednia zaleta waporyzacji, a mianowicie wyeliminowanie ryzyka wywołania przypadkowego pożaru czy podpalenia włosów, ponieważ tutaj nie zachodzi potrzeba posługiwania się zapalniczką.Waporyzatory

Wyniki: 1–12 z 65