Kosmetyki konopne

Kosmetyki konopne

Twoje pierwsze skojarzenie z konopiami, to pewnie nie są kosmetyki. Jednak olej z konopi siewnych (Cannabic sativa L.), o którym chcę opowiedzieć nie posiada właściwości narkotycznych. Posiada za to szereg niesamowitych właściwości, które są dobroczynne dla człowieka, nie tylko przy użyciu zewnętrznym, ale i wewnętrznym. Przy panującym obecnie trendzie medycyny naturalnej, wykorzystującej związki pochodzenia roślinnego, dla konopi zapala się zielone światło. Nawet pomimo tego, że jego wykorzystanie w kosmetyce jest obwarowane ograniczeniami prawnymi. Kosmetyki konopne

Właściwości i zastosowanie oleju konopnego w kosmetykach

Olej z konopi uznawany jest za jeden z najlepszych olejów nawilżających oraz jeden z najbardziej „suchych” olei, ze względu na szybkość wchłaniania oraz brak pozostawienia na powierzchni skóry tłustego filmu. Może być używany bezpośrednio na skórę lub stosowany jako dodatek w preparatach kosmetycznych. Jeśli sami robicie kosmetyki, warto dodawać go do szamponów, odżywek do włosów (uelastycznia i nadaje połysk włosom) w ilości około 3% objętości kosmetyku, a także do balsamów do ciała i ust (20%). Ciekawostką jest to, że właściwości owadobójcze ekstraktów z konopi są wykorzystywane do produkcji repelentów.

Kosmetyki konopne

Olej z konopi może być używany w produkcji balsamów do ciała, mydeł, kremów do twarzy, balsamów przeciwsłonecznych. Ze względu na niską temperaturę krzepnięcia olej polecany jest do kosmetyków na zimę. Olej z nasion konopi jest pomocny w pielęgnacji praktycznie każdej cery: tłustej z tendencją do zmian trądzikowych (reguluje wydzielanie sebum), skóry suchej (nawilża), zniszczonej, wrażliwej, a także dojrzałej.

Kosmetyki z olejem konopnym utrzymują skórę w dobrej kondycji i zapobiegają jej przedwczesnemu starzeniu dzięki zawartości NNKT, które są prekursorami hormonów miejscowych, w tym prostaglandyn. NNKT pozwalają utrzymać naturalną odporność skóry na działanie czynników zewnętrznych. Mają też zdolność uzupełniania braków struktury cementu międzykomórkowego, dzięki czemu poprawiają funkcje ochronne naskórka, uelastyczniają go i zmniejszają TEWL (Transepidermal Water Loss, czyli utratę wody przez naskórek).

Olej konopny zmniejsza przebarwienia oraz wyrównuje koloryt skóry. Łagodzi stany zapalne w takich chorobach jak: łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, egzema, niweluje świąd u alergików. Stymuluje wzrost włosów i paznokci, odżywia je i wzmacnia. Poleca się go również dla delikatnej skóry niemowląt.

Kosmetyki konopne

Wyniki: 1–12 z 36